O Nás


  •      Představujeme vám hotel, který si zakládá na tradici a své starobylosti.  Stáří budovy, která nesla původní název  Sloupový dům, se datuje k roku 1820. Na hotel Džbán byl přeměněn v roce 1950 a  veškeré vnitřní zařízení restaurace a jídelny, je původní.
   Dýchne na vás atmosféra osmdesátých let
        Atmosféra hotelu Džbán vám logicky  připomene nezapomenutelné vzpomínky na konec minulého století. Vybavení hotelu jsme totiž přizpůsobili tak, aby zapadlo do retro stylu osmdesátých let a pamětníci si u nás nostalgicky připomenuli své strávené  rekreace  v podobných horských zařízeních jakým je  hotel Džbán.
        Úslužný personál, dobrá kuchyně s velkými porcemi (tak jak bývalo zvykem na dovolených ROH) a především pak taneční večery, kde zní převážně melodie ze sedmdesátých až devadesátých let, vás vrátí  zpět do let minulých, ze kterých spokojené hotelové hosty vytrhne až teprve příchod na pokoj a jejich závislost na sledování TV. Teprve v tu chvíli si všichni uvědomí, že jsou opět v realitě všedního života...
        Bezprostřední okolí hotelu Džbán, obklopené přenádhernou jesenickou přírodou,  každého vždy zaručeně ale zase vtáhne zpět do vzpomínek. Karlova Studánka je totiž místem, kde se čas  jakoby  zastavil. Původní budovy připomínají skanzen a kdo má jenom trochu bujnou fantazii, si rázem dokáže představit,  jak  nelehký, ale na druhé straně pestrý život,  zde místní lidé museli po staletích prožívat.
   Luxus u nás nehledejte, nabízíme poctivou kuchyň, příjemný personál a vše co vám nostalgicky připomene doby minulé
        Milovníci luxusu a nejmodernějších technických vymožeností, očekávající  luxusní ování po vzoru Karlových Varů či jiných známých moderních lázeňských center, budou  návštěvou Karlovy Studánky zřejmě  zklamáni. Scházejí zde  kasína, herny, vykřičené domy a komfortně vybavené hotely. Milovníky klidu, pohody,  nostalgie a především romantiky však hotel Džbán a Karlova Studánka určitě polaská u srdíčka a většina si toto místo rázem zamilují.  A když je ani to neuspokojí,  tak  jim zcela jistě vše vynahradí všudy přítomná kouzelná  příroda plná lesů, zvěře, hub a borůvek.

   Mobilní telefony a počítače nechte raději doma
         Kapacita hotelu je 70 lůžek a skládá se  ze dvou, tří a čtyřlůžkových pokojů a jednoho apartmánu pro pět osob. Část pokojů je umístěna v prvním patře a druhá, v nově vybudovaném podkroví, které vyhledávají především romantici,  mající zálibu v půdních vestavbách plných krovů a zašikmených stropů, ovšem  s překrásným výhledem do okolních lesů.  Všechny pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, WC a   bohužel i TV s příjmem několika televizních programů. Zařazením televizorů na pokoje,  jsme se dlouhá léta úporně bránili, ale bohužel tlak klientů, kteří se již dnes bez televizního signálu zřejmě neobejdou, byl silnější než jakákoli tradice. Stejně tak jsme nakonec museli učinit i ústupek stále progresivnějšímu internetu. Dnes již mají návštěvníci hotelu možnost připojení  Wi-fi internetu (příjem pouze v restauraci a v 1.patře). Vyznavači společného sledování sportovních přenosů, mají v hotelové restauraci k dispozici LCD TV s úhlopříčkou 107cm.  Ostatní zařízení hotelu, připomínající dobu před dvaceti a více lety, jsme již ponechali v původním stavu. 
   Nudit se u nás rozhodně nebudete
        Hotel Džbán má poměrně slušně vybavenou posilovnu, kterou kromě hotelových hostů využívají i ostatní návštěvníci Karlovy Studánky. Příjemný je rovněž relaxační pobyt v hotelové sauně s kapacitou pro šest osob s možností využití služeb maséra. Pohodový večer pak lze strávit hrou šipek, člověče nezlob se, pokeru nebo karet a nebo si jen tak zalistovat v některé z knížek z hotelové knihovničky, která se skládá především z titulů dnes již zapomenutých autorů. Při těchto činostech lze samozřejmě popíjet lahodné víno z lechovických sklepů.
         V recepci je možné zakoupit upomínkové předměty, drogistické potřeby, alkoholické a nealkoholické nápoje a jiný sortiment.
        V létě je oblíbeným lákadlem pro turisty  hotelová terasa u kostela, (její umístění je jen pár metrů od starobylého kostela Panny Marie Uzdravení nemocných a necelých deset metrů od lesa), kde se čepují netradiční piva z Pivovaru Černá Hora - medové pivo, borůvkové pivo a pšeničné pivo.
   Karlova Studánka je i rájem sportovců
         Pakliže vám po celodenním turistickém výšlapu na Praděd nebo na Petrovy kameny zůstanou ještě síly na jiné sportovní aktivity, věste, že jejich nabídka je vskutku bohatá. Hosté našeho hotelu mají možnost využít  třech tenisových kurtů s umělým povrchem, kurt na nohejbal a volejbal (vše necelých 200 metrů od hotelu), fotbalové hřistě na malou kopanou, které se v zimě proměňuje v kluziště (necelých 50 metrů od hotelu), lázeňskou tělocvičnu, sjezdovku s lanovou dráhou (vše vzdáleno od hotelu cca. 200 metrů) nebo krytý bazén s vyhřívanou termální vodou a vířivkami, který je umístěn v bezprostředním sousedství hotelu. Parkování je pro hotelové hosty zajištěné  přímo u hotelu  a zdarma.
   Třináctimetrová ledová homole přímo u hotelu
        Zajímavým přírodním úkazem a vyhledávanou turistickou atrakcí je minerální pramen, cca 20 metrů od hotelu, který v létě vystřikuje až do výšky 14 metrů a v zimě posléze  zamrzá  a stává se z něj  úžasná  ledová homole, dosahující výšky až 13 metrů (viz.obrázek níže). Často se pak  stává rájem  pro horolezce.  Nepřehlédnutelný je  i dřevěný altánek (foto úplně dole) stojící nedaleko od hotelu. Z jeho útrob  vyvěrá pramen s přírodní pitnou, silně mineralizovanou vodou s léčebnými účinky. Podrobnosti o tomto prameni (a dalších pramenech v Karlově Studánce) se můžete dočíst v článku nalevo - Historie lázní.
      
   Chutné jídlo vám vylepší náladu
         Hotelová restaurace patří k vyhledávaným místům návštěvníků Karlovy Studánky a v sezóně se  na volné místo musí často čekat. Hosté zde mohou ochutnat tradiční českou kuchyni, ve které nemůže scházet  knedlo, zelo vepřo,  ale třeba i netradiční pravou italskou pizzu a speciality z pece. Večerní atmosféru u dobrého jídla a  pití z naší - sice malé, ale za to kvalitní - vinotéky doplňované Vinnými sklepy Lechovice (několikanásobný držitel mnoha ocenění "Víno roku")  zde zpříjemní i neodmyslitelná svíčka na stole.  Proto je naprosto přirozené, že se naši hosté  do Džbánu velmi často vracejí.
          V restauraci rovněž  nabízíme veškeré gastronomické akce na klíč v podobě rautů, banketů, galavečeří, svateb atd.
    Proto budeme potěšeni, když pro naše hosty bude platit  úsloví:
    „Kdo jednou navštívil Džbán, rád se vrací k nám“
  • PIVO